Porady

Chromowany grzejnik łazienkowy – jaki wybrać?

Chromowany grzejnik łazienkowy - jaki wybrać?

Grzejniki chromowane to trend, który na dobre zawojował nasze wnętrza. Nic w tym dziwnego, elegancka chromowana powłoka doskonale wkomponowuje się do nowoczesnych łazienek, stanowiąc pewnego rodzaju biżuterię dla naszego wnętrza. Błyszczące dodatki podniosą walor estetyczny nawet bardzo prostej łazienki, nadadzą jej trójwymiarowości i klasy, niczym para kolczyków do tzw. małej czarnej, czy srebrny zegarek do klasycznego garnituru. Chromowane grzejniki łazienkowe pięknie współgrają z armaturą łazienkową o tym samym wykończeniu, a dzięki różnym kształtom profili, możemy dopasować formę grzejnika do designu armatury, tworząc spójną estetycznie całość.

Grzejniki łazienkowe chromowane Radox (Quebis, Colona)

Grzejniki łazienkowe chromowane Radox (Quebis, Colona)

Najłatwiejszym sposobem na odpowiednie dopasowanie modelu grzejnika do naszej łazienki, jest wybranie tego o kwadratowych profilach, przy armaturze o kubistycznych kształtach, oraz analogicznie, grzejnika o okrągłych profilach do armatury o obłej formie.

Grzejnik chromowany o kwadratowych profilach Radox Upper

Grzejnik chromowany o kwadratowych profilach Radox Upper

Grzejnik chromowany o okrągłych profilach Sunny Round Radox

Grzejnik chromowany o okrągłych profilach Sunny Round Radox

Drugim ważnym kryterium przy wyborze grzejnika jest też moc cieplna. W dobrym salonie grzejnikowym w tej kwestii pomoże nam wykwalifikowany sprzedawca, posiadający odpowiednią wiedzę, który wyliczy zapotrzebowanie na ciepło w naszej łazience. Gorzej sprawa się ma w markecie budowlanym. Wtedy należy mieć podstawową wiedzę. Należy wziąć pod uwagę fakt, że moc grzewcza grzejników chromowanych jest nieco niższa od mocy grzewczej grzejników lakierowanych i kupując takowy grzejnik, należy nabyć model o nieco większym wymiarze. W dużym uproszczeniu przyjmuje się, że w dobrze docieplonych budynkach zapotrzebowanie na moc ciepną wynosi 100 W na m2 pomieszczenia.Kupując ozdobny grzejnik łazienkowy, warto zwrócić uwagę także na detale. Nieestetyczna głowica termostatyczna popsuje cały efekt. Zazwyczaj producenci grzejników dekoracyjnych dedykują do swoich produktów, dopasowane estetycznie zestawy o podwyższonym standardzie. Do grzejników chromowanych rzecz jasna dedykowane są chromowane zawory oraz głowice termostatyczne.

Zawory

Grzejniki chromowane należy czyścić przy użyciu łagodnych detergentów lub wody. Do nabłyszczania idealnie sprawdzi się ocet. Przy odpowiedniej, delikatnej pielęgnacji, będziemy długo cieszyli się lśniącym chromem.Produkcja grzejnika chromowanego to długotrwały i wymagający proces. Warto wybierać więc wykwalifikowanych producentów z odpowiednim zapleczem technicznym. Bardzo dużą ofertą chromowanych grzejników łazienkowych może pochwalić się firma Radox Radiators. Radox w swojej ofercie posiada chromowane grzejniki łazienkowe drabinkowe (z drabinkami prostymi, wygiętymi czy cylindrycznymi), grzejniki chromowane retro stojące na nóżkach i wiszące, oraz nowoczesne grzejniki chromowane o futurystycznych, fantazyjnych kształtach.

 

Grzejniki chromowane Radox

Grzejniki chromowane Radox

Ozdobny grzejnik chromowany łazienkowy Eos Radox

Ozdobny grzejnik chromowany łazienkowy Eos Radox

Designerski grzejnik chromowany Maze Radox

Designerski grzejnik chromowany Maze Radox

Do amatorów designerskich rozwiązań wychodzi naprzeciw włoski producent Brem. Spośród oferty wielu grzejników projektowanych przez światowej sławy artystów i architektów, na szczególną uwagę zasługują grzejniki z serii Brem Cross oraz futurystyczny Vinci od Brem. Wszystkie te grzejniki w wersji chromowanej nabierają dynamiki i plastyczności. Grzejnik chromowany Vinci przez strzelistą formę, rozświetloną grą świateł przywodzi na myśl lśniący w słońcu sportowy samochód. Grzejnik dekoracyjny Brem Cross to przenikające się wzajemnie prostokąty, niczym dzieła współczesnej architektury w pomniejszonej skali.

 

Chromowany grzejnik dekoracyjny Brem Vinci

Chromowany grzejnik dekoracyjny Brem Vinci

Grzejniki dekoracyjne chromowane z kolekcji Brem Cross

 

Grzejniki dekoracyjne chromowane z kolekcji Brem Cross

Dodaj komentarz