Cinier – producent grzejników

Grzejniki tworzone z pasją…

Cinier to rodzinne przedsiębiorstwo,które narodziło się na południu Francji.

Dzięki kreatywności ludzi dla których sztuka to styl życia, powstał twór wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jeszcze nigdy wcześniej do kwestii ogrzewania ,nikt nie podszedł z takim kunsztem i pasją tworzenia.

Warsztaty CINIER to wysokiej jakości rzemiosło i niezwykła kreatywność.

Grzejniki Cinier to prawdziwe płaskorzeźby i obrazy, które Michel Cinier oraz jego córka, malarka Johanne Cinier tworzą ręcznie. Jednocześnie jest to najwyższej klasy technologia , która zapewnia wyjątkowy komfort ogrzewania.

Cinier logo
cinier
Johanne-Cinier

Prawdziwa alternatywa dla stali, żeliwa lub aluminium, kamień OLYCALE®, z jego niezrównanymi właściwościami promieniowania, jest najlepszym wyborem dla osób chcących żyć w zgodzie z naturą.

Wszystkie grzejniki Cinier są ręcznie rzeźbione, malowane, patynowane i dekorowane. To wynik starannej pracy rzemieślników, artystów i designerów. To wyjątkowy produkt, który poza funkcją grzewczą, pełni również funkcję dekoracyjną i staje się elementem sztuki użytkowej.

CINIER ROYAL SCULPTURE – Ręcznie rzeźbiony grzejnik w złotej ramie

Cinier Royal

PRODUKCJA NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE

MADE IN FRANCE

CINIER OFERUJE 4 EKSKLUZYWNE KOLEKCJE:

  • Contemporain.
  • Unis.
  • Pièces Uniques.
  • Art & Civilisation.

SKAŁA OLYCALE ®

Płyta główna grzejników Cinier, wytwarzana jest ze skały Olycale, wydobywanej we francuskich Pirenejach. materiał ten jest kruszony i przetwarzany w sposób naturalny i przyjazny dla środowiska, następnie formowana jest z niego prostokątna płyta grzewcza. Kamienna płyta oddaje ciepło w zrównoważony, naturalny sposób, niczym nagrzane południowym słońcem kamienne mury prowansalskich domów. Kumulują ciepło, a następnie emitują je stopniowo, w zależności od potrzeb grzania. Dają możliwość ograniczenia kosztów zużycia energii, nawet o 20-30%. Zastosowany elektroniczny system sterowania emisją ciepła, umożliwia kontrolę jej zużycia.

SKAŁA OLYCALE