Cordivari logo

Cordivari – producent grzejników dekoracyjnych

Cordivari to włoska firma istniejąca od 1972 roku, zajmująca się szeroką produkcją systemów grzewczych w pełnej zgodności z obowiązującymi normami i dziedzictwem ekologicznym. Cordivari Design to seria grzejników dekoracyjnych o niepowtarzalnym wzornictwie, zaprojektowana przez sławnych projektantów sztuki użytkowej. Kolekcja ExtraSlim, super cienkich grzejników sprawiła, że firma odniosła ogromny sukces na arenie międzynarodowej, otrzymując liczne wyróżnienia w dziedzinie designu.

Projektanci Cordivari Design

marco-pisati

Marco Pisati

Projektant z Florencji, wykształcony jako architekt, zafascynowany nowymi materiałami i technologiami. Eksperymentuje z pomysłami w wielu sektorach, projektując dla wiodących marek.
luca-scacchetti-designer-misuraemme

Luca Scacchetti

Luca Scacchetti urodził się w Mediolanie i dzięki swoim nowatorskim pomysłom oraz ciągłym badaniom jest określany jako jedna z najwybitniejszych osobowości w międzynarodowej debacie architektonicznej. Stworzył wiele wybitnych projektów m.in. nową dzielnicę mieszkaniową PJ South of Shanghai z okazji EXPO 2010.
simone-micheli

Simone Micheli

“Moim celem jest budowanie trwałych prac na rzecz jakości krajobrazu.”

Założyciel Simone Micheli Architectural Hero z siedzibą we Florencji i Mediolanie. Jego kreacje, trwałe i zawsze świadome ekologicznie, charakteryzują się silną tożsamością i wyjątkowością.

Grzejnik Sferie Cordivari Design

Ikona prostoty, syntezy i elastyczności, projektu Simone Micheli. Designerski SFERE wzbogaca gamę kolekcji ExtraSlim, grzejniki składają się z jednolitego korpusu o grubości zaledwie 7 mm. Ten nietypowy grzejnik dekoracyjny zrywa ze stereotypowym myśleniem o grzejniku i tworzy z niego nowoczesne dzieło sztuki. W zależności od zapotrzebowania możemy mnożyć moduły o śr.50 cm i układać je wedle uznania, w poziome lub pionowe konstelacje.

Seria Extra Slim została kilkukrotnie nagrodzona na międzynarodowych konkursach takich jak Design Plus i Comfort & Design, otrzymała nagrodę magazynu “Łazienka” oraz nominację do nagrody “Prix du Design Ideobain”.

Grzejnik Cordivari MOVIE ExtraSlim

DESIGN MARIANO MORONI

Grzejnik Dekoracyjny Cordivari Design MOVIE EXTRASLIM ze stali węglowej o grubości 7 mm, wysokości 139,2 cm, szerokości 64,2 cm, rozstawie osi 4,5 cm.

„Innowacyjny element grzejny serii Extraslim jest inspirowany filmem jako źródłem nowoczesnej komunikacji. “Movie” składający się z pojedynczego elementu grzejnego, wykracza poza tradycyjną koncepcję grzejnika, aby stać się przyjaznym obiektem, upiększającym codzienność”. M. Moroni

Dostępny w wersji wodnej lub jako grzejnik elektryczny.

Grzejnik Cordivari GIULY ExtraSlim

DESIGN MARIANO MORONI

GIULY ® to łazienkowy grzejnik dekoracyjny o wysokiej technologii i ergonomicznej konstrukcji, choć jego uniwersalne wzornictwo sprawia, że grzejnik nadaje się do wszystkich pomieszczeń. Stworzony i zaprojektowany przez architekta Mariano Moroniego. Jego archetyp czerpie inspirację z przemysłu motoryzacyjnego, a jego kształt wynika z reinterpretacji szczegółów i skanów graficznych otworów wentylacyjnych perełek motoryzacji.

Materiał: malowana stal
Dostępny w ponad 80 kolorach
Wymiary: H 1200 x 520 mm, H 1600 x 520 mm, H 1750 x 620 mm

Grzejnik Cordivari HAND ExtraSlim

DESIGN MARIANO MORONI

Grzejnik dekoracyjny “Hand” zaprojektowany przez „Research & Development Cordivari Design”, jest w całości wykonana ze stali węglowej malowanej ekologicznymi proszkami epoksydowymi. Grzejnik “Hand” to nowa koncepcja grzejnika ,która spełnia potrzeby funkcjonalne grzejników lecz wzbogaca je o niepowtarzalne wzornictwo. Model ten składa się z pomalowanej płyty ze stali węglowej z ukrytymi zaworami, możliwej do zrealizowania dzięki zastosowaniu szczególnej innowacyjnej technologii. Hand jest lekki, bardzo łatwy do czyszczenia i wyróżnia się estetycznym kształtem. Ten osobliwy i kreatywny projektem, który wzbogaca każdą koncepcję wnętrzarską.

Nagrody: Selected for Comfort & Design 2008, Milan
Materiał: Malowana stal węglowa
Dostępny w 80 kolorach
Wymiary: H 1200 x 514 mm.

Grzejnik Cordivari BLOW OR i BLOW VT

DESIGN JEAN-MARIE MASSAUD

Nowoczesny bardzo efektowny grzejnik dekoracyjny inspirowany naturą. Płyta grzewcza grzejnika Blow nawiązuje do falującej tafli wody oraz pozostających w ciągłym ruchu pustynnych wydm. Falująca woda hipnotyzuje swoim rytmicznym ruchem, zmienia się, tak samo grzejnik BLOW dzięki specjalnie zaprojektowanej płycie głównej za każdym razem wygląda inaczej, w zależności od punktu patrzenia i kąta padania światła.

Występuje w wersji poziomej i pionowej.