Runtal logo

Runtal – producent grzejników

Włoska firma Runtal to przede wszystkim najwyższa jakość i niepowtarzalne, włoskie wzornictwo.  Firma istnieje od roku 1953 i od tego czasu sukcesywnie się rozwijała. Obecnie Runtal przodującym eksporterem designerskich grzejników dekoracyjnych w Hiszpani, Japonii, Grecji , Irlandi, Dani i USA.

Projektanci grzejników Runtal

Leo-Salzedo-runtal

Leo Salzedo

Urodził się w 1977 roku w Padwie we Włoszech. Studiował wzornictwo przemysłowe w Scuola Italiana Design w Padwie. Od 2008 roku pracuje w Sztokholmie, gdzie jako członek grupy wzornictwa przemysłowego NoPicnic pracuje nad projektami dla międzynarodowych firm, w tym Sony Ericsson, Electrolux i The Absolut Company.
PAUL-PRIESTMAN

Paul Priestman

Paul Priestman jest założycielem światowej sławy londyńskiej agencji projektowej Priestmangoode. Przez lata jego prace wyznaczały standardy w zakresie projektowania. Priestmangoode stworzył zaawansowane i wyróżniające się rozwiązania dla wiodących firm, w tym Airbusa, Virgin Atlantic Airways, Accor Hotels i British Telecom. Jest także szanowanym wykładowcą i konsultantem, który zasiada w wielu komisjach. W uznaniu jego wiedzy został powołany do Rady Royal College of Art.
PERRY-KING--SANTIAGO-MIRANDA

Perry King & Santiago Miranda

Anglik Perry A. King i Hiszpan Santiago Miranda należą do najbardziej znanych nazwisk na międzynarodowej scenie projektowej. Od założenia własnego studia „King-Miranda Associati” w Mediolanie w 1976 roku pracowali dla międzynarodowej klienteli jako architekci, projektanci wnętrz i projektanci produktów. King-Miranda są autorami licznych publikacji, jurorów międzynarodowych konkursów projektowych oraz aktywnych uczestników badań i nauczania.

MODELE GRZEJNIKÓW RUNTAL

runtal1
runtal2
runtal3

NAJPOPULARNIEJSZY MODEL

GRZEJNIK RUNTAL FOLIO

Niezwykle płaska struktura, zgrabny pfofil i zwężająca się sylwetka – RUNTAL FOLIO zadziwia wyjątkowo lekkim wyglądem, ma sprawiać wrażenie jakby niemal lewitował na ścianie. Konstrukcja tego grzejnika o grubości zaledwie 16 mm została zrealizowana dzięki ewolucji nowych elementów konstrukcyjnych i materiałów naturalnych. Niezwykle cienki kształt RUNTAL FOLIO to innowacja w technologii grzewczej. W zależności od materiału i koloru harmonijnie integruje się lub stanowi uzupełniający akcent pomieszczenia, w którym jest użyty. Powierzchnie z dębu, wengé, hebanu Macassar lub anodyzowanego forniru aluminiowego wytwarzają ciepło w energooszczędny sposób. Wersja RUNTAL FOLIO BELT z jednym lub dwoma wieszakami na ręczniki zapewnia styl i wygodę w łazience.